Generatiivne andmeluure

Premier League'i tiitlivõistlus

kuupäev:

Premier League'i tiitlivõistlus on nii lähedal kui kunagi varem, kui see jõuab viimasesse mängu. Manchester City võitis oma viimase mängu liigas, kuna Arsenal ja Liverpool loodavad liigas tagasilöökidest taastuda. Siin on nende tegevuse kokkuvõte.

Manchester City vs. Luton Town: 13. aprill

City saavutas 5:1 võidumängus Lutoni vastu täieliku kontrolli. Nad registreerisid 37 lasku, millest 13 olid sihipärased. Lutoni mängija lõi mängu esimese värava, kuid oma võrku. Teisel minutil tegi City mängija Erling Haaland Lutoni kaitsja Daiki Hashioka peaga akrobaatilise pingutuse, tõrjus selle väravasse.

City jätkas Lutoni värava löömist, kuid murdis läbi alles 64. minutil. Siin lõi Mateo Kovačić jõuliselt ja täpselt kasti sees poolviske ning tegi seisuks 2:0. Seejärel avanesid tõkked.

76. minutil realiseeris Haaland penalti ning kümme minutit hiljem tantsis Jérémy Doku kahe kaitsja vahel, enne kui oma löögiga kolmandiku muhvis. See tõi seisu 4:1, sest Ross Barkley lõi 81. minutil Lutoni kasuks ühe tagasi.

Lõpuks lõi Joško Gvardiol 93. minutil väljast värava, viies lõppseisu 5:1.

Liverpool vs Fulham: 21. aprill

Liverpool avas skoori 32. minutil Trent Alexander-Arnoldi väravast. Inglise rahvusvaheline mängija sooritas karistuslöögi Bernd Leno väljasirutatud kätest mööda vasakusse ülanurka.

Vaatamata sellele, et Liverpool kontrollis palli, tõmbas Fulham vahetult enne poolajavilet ühe tagasi. Tagakaitsja Timothy Castagne tulistas pärast mitut tõrjumist palli kasti kaugele posti, et viia seisu 1:1.

Liverpool taastas juhtima 53. minutil, kui Ryan Gravenberch tulistas Fulhami pallikaotuse järel kastist paremasse serva. Liverpool vormistas oma võidu 72. minutil. Diogo Jota jooksis Fulhami kaitse taga ja tegi enne võrku veeremist Leno kindaid torkiva löögi.

Arsenal vs Chelsea: 23. aprill

Arsenali jalgpalliklubi tegi teisipäeval konkurendi Chelsea vastu lihtsaks. 5:0 võit viis nad 77 mängu järel 34 punktiga kõrgliigatabeli etteotsa.

Gunneride pidu algas juba neljandal minutil. Leandro Trossard sooritas vasaku jalaga löögi täpselt, sihtides lähiposti ja tabas Chelsea väravavahi Đorđe Petrovići.

Seejärel avas Arsenal teisel poolajal tõukeväravad, kui Ben White saatis 52. minutil hea asetusega vasaku jalaga löögi kuue jardi kasti tagant Petrovićist mööda.

Viis minutit hiljem saatis Kai Havertz löögi sukeldunud Petrovići kohale, kui tabas Martin Ødegaardi täpse läbilöögi. Havertz täiendas oma tulemust 65. minutil, kui tulistas kiiresti läbi kaitsjate mere lähedale posti, jättes end paigale.

Kirsiks Arsenali suurepärasele esitusele tuli 70. minutil. Ødegaard andis söödu jooksvale Ben White'ile, kes koputas palli esimest korda pallile, lüües Petrovićile, et lüüa selle öö võib-olla kõige ilusam värav. White naeratas, kui ta pidutsemisel meeskonnakaaslase Declan Rice'i omaks võttis, võib-olla osaliselt seetõttu, et ta tahtis kindlasti seda palli ületada.

Täname, et jälgisite meie Premier League'i tiitlivõistluste kajastust.

Hoia Mängu maja Edasine kajastus Premier League'ist järgmisel nädalal.