Generative Data Intelligence

Το Ducks Conquered by Kings Take Season Series 3-1

Ημερομηνία:

Η Anaheim έπεσε στην τελευταία μάχη της σεζόν με τους Kings το Σάββατο με σκορ 3-1.

Για τους Ντακς ο μοναδικός τους σκόρερ ήταν ο Τρέβορ Ζέγκρας. Ο Ζέγκρας βρίσκεται σε ένα σερί τεσσάρων πόντων αγώνων που περιλαμβάνει τρεις ασίστ και δύο γκολ σε αυτό το διάστημα. Ο Όλεν Ζελβέγκερ και ο Καμ Φάουλερ πήραν από μία ασίστ ο καθένας. Ο Φάουλερ είναι ο 33ος του, ο δεύτερος περισσότερο από έναν Duck αυτή τη σεζόν και ο μεγαλύτερος αμυντικός του Duck. Ο Λούκας Ντόσταλ σήκωσε την ήττα στα δίχτυα.

Για το Λος Άντζελες, ο David Rittich πήρε τη νίκη με 28 αποκρούσεις. Ο Ματ Ρόι και ο Κέβιν Φιάλα πέτυχαν από ένα γκολ. Ο Pierre-Luc Dubois είχε ένα γκολ power play.

Ήταν ένας δύσκολος αγώνας το βράδυ του Σαββάτου στην αρένα Crypto.com. Ένα κλασικό παιχνίδι χόκεϊ στη Νότια Καλιφόρνια.

Η πρώτη περίοδος είχε πολλά σουτ με τους Ντακς να παίζουν τον επιθετικό με 11, στη συνέχεια οι Κινγκς πρόσθεσαν οκτώ δικά τους δίχτυα. Ωστόσο, κάθε τερματοφύλακας ήταν σε θέση να απομακρύνει όλα όσα αντιμετώπιζαν. Δεν θα υπήρχε σκορ μετά την πρώτη περίοδο.

Ωστόσο, θα χρειαζόταν μόλις 2:45 για να μπει το πρώτο γκολ του αγώνα. Μετά από ένα πέναλτι του Όλεν Ζελβέγκερ, η 31η κατάταξη μονάδα δολοφονίας πέναλτι του πρωταθλήματος έμπαινε στον πάγο και άφηνε ένα γκολ.

Ένα σάλο μπροστά από τα δίχτυα και πολλά σώματα οδήγησαν σε ένα ορθάνοιχτο σουτ στον καρπό του Pierre-Luc Dubois. Ο τερματοφύλακας του Ντακ, ο Λούκας, φάνηκε να μην βλέπει πού βρισκόταν το ξωτικό και ο Νταμπουά μπόρεσε να το ξεφύγει μακριά του.

10:33 στην περίοδο που οι Kings θα διπλασίαζαν το προβάδισμά τους. Ο Blake Lizotte θα έστελνε το ξωτικό στον Matt Roy στη μπλε γραμμή. Έστειλε ένα έξαλλο σουτ στον καρπό μέσα από τη ζώνη και πέρασε τον Λούκας Ντόσταλ για το προβάδισμα 2-0.

Μετά από δύο περιόδους οι Kings προηγούνται με σκορ 2-0.

Θα χρειαζόταν πάνω από 11 λεπτά αγώνα στην τρίτη περίοδο πριν οποιαδήποτε ομάδα βρει ξανά δίχτυα. Το έκτο γκολ του Trevor Zegras στη σεζόν θα έφερνε την ομάδα πίσω σε ένα γκολ. Ο Ζέγκρας σκόραρε σε μια βιασύνη τριών ατόμων με τους Καμ Φάουλερ και Όλεν Ζελβέγκερ. Ο Ζελβέγκερ μπόρεσε να συνδεθεί με τον Ζέγκρας, ο οποίος στη συνέχεια κέρδισε τον τερματοφύλακα των Κινγκς, Ντέιβιντ Ρίτιχ.

Ωστόσο, με μόλις 2:58 για να παίξει, ο Kevin Fiala θα έδινε το στιλέτο. Ο Φιάλα θα πέτυχε ένα περιστροφικό γκολ μετά από ένα βολέ των Κινγκς που έριξε χαμηλά μπροστά από τον Λούκας Ντόσταλ.

Το Λος Άντζελες κλείνει τη σειρά της σεζόν εναντίον των Ντακς με 3-1, καθώς και μια θέση στα πλέι οφ που αποδεικνύεται ότι είναι η κορυφαία ομάδα στη Νότια Καλιφόρνια αυτή τη σεζόν.

Η Anaheim θα παίξει στον τελευταίο αγώνα της σεζόν την Πέμπτη, η πτώση Puck είναι στις 10:00 μ.μ. EDT και &:00 μ.μ. PDT και μπορείτε να δείτε το παιχνίδι στα BSSC, BSSD, SCRIPPS και NHL PowerPlay στο ESPN+

Μείνετε συντονισμένοι για περισσότερα NHL περιεχόμενο.

"Ακολουθήστε" το The Game Haus στο X για περισσότερα άρθρα σχετικά με το NHL, καθώς και άλλα αθλήματα και esports.